Skip to main content
Merhaba. Bir şey mi arıyorsunuz? Buraya Tıklayın
Harika! Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Doğru yere geldiniz!
Yeni kullanıcılara özel ipuçlarımız ile kontakt lens deneyimine harika bir başlangıç yapın
Kontakt lenslerinizin temizlik ve bakımı hakkında bilgi edinin

KULLANIM ŞARTLARI

Son Güncelleme: 31 Temmuz 2015

Bu Web Sitesi (“Web Sitesi”) işbu “Kullanım Koşulları’” ve zaman içinde Johnson & Johnson Sıhhi Malzeme Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi veya bağlı ortaklıklarından birisi (topluca, “Site Sahibi,” "biz" olarak anılacaktır) tarafından bunun üzerinde yapılabilecek olan değişiklik ve eklentiler kapsamında (topluca “Anlaşma” olarak anılacaktır) size sunulmaktadır. Bu Web Sitesi’ni veya bu Web Sitesi aracılığıyla sunulan diğer hizmetleri ya da içeriği kullanmanız, bu anlaşmanın şart ve koşullarını kabul ettiğinizi gösterir ve bu Anlaşmayı imzalamışsınız gibi uygulanabileceği anlamına gelmektedir. Bu Anlaşmadaki hüküm ve koşulları kabul etmiyorsanız, bu Web Sitesi’ne erişmemenizi veya kullanmamanızı veya buradaki herhangi bir materyali göndermemenizi talep ediyoruz.

WEBSİTESİ HEDEF KİTLESİ

Bu web sitesi Türkiye Cumhuriyeti Göz Hekimleri tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

BİLGİ SORUMLULUK REDDİ

Web Sitesi’ndeki bilgiler, öneri ve tavsiyeler dahil olmak üzere, sadece genel eğitim amaçlı yardımcı bilgilerdir. Tıbbi veya sağlık hizmetlerine yönelik bir tavsiye olarak amaçlanmamıştır ya da herhangi bir bireysel sorun için tıbbi tanı veya tedavi için kullanılma amacı taşımamaktadır. Size özgü durumları daha iyi bilen kalifiye bir sağlık hizmeti sağlayıcısı tarafından verilen öneri ve hizmetlerin yerini alamaz. Herhangi bir tıbbi duruma ilişkin olarak ve herhangi bir yeni tedaviye başlamadan önce her zaman doktorunuza ve diğer kalifiye sağlık hizmeti sağlayıcınıza danışın. Web Sitesi’ni kullanmanız, Web Sitesi’nde karşınıza çıkabilecek uyarılar ve ilave sorumluluk redlerine tabidir.

Web Sitesi’ndeki bilgiler, hizmetler veya diğer materyallere dayanarak doğrudan veya dolaylı olarak gerçekleştirdiğiniz veya gerçekleştirmediğiniz eylemlerden kaynaklanan herhangi bir sonuç için hiçbir şekilde sorumluluk almamaktayız. Biz Web Sitesi’ndeki bilgileri doğru, tam ve güncel tutmaya çalışmakla beraber, bilgilerin doğruluğu, tamlığı veya güncelliğine ilişkin herhangi bir garantide bulunamayız ve herhangi bir hasar veya kayıp için sorumlu tutulamayız.

MÜLKİYET

Web Sitesi’nin kişisel, ticari olmayan kullanımlarınız için var olduğunu anlıyorsunuz. Web Sitesi’nin, içinde bulunan tüm fikri mülkiyet hakları dahil olmak üzere Site Sahibi’nin mülkiyetinde olduğunu ve işbu Kullanım Koşulları’nda belirlenmiş olanların dışında bunları kullanma hakkınızın olmadığını kabul etmiş oluyorsunuz. Bu Web Sitesi’ni iş amaçlı olarak ya da işbu Kullanım Koşulları’nda yetkilendirilmiş olanların dışındaki amaçlarla kullanmanız ile ilgili olarak maruz kalacağınız herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu değiliz. Kendi takdirimizde olmak üzere, Web Sitesi’ne erişimi reddetme ya da sonlandırma hakkını saklı tutuyoruz. Web Sitesi ücretsiz olarak sunulmaktadır ve buna dayanarak, bunlarla ilişkili herhangi bir bakım veya destek hizmetini sağlama yükümlülüğümüz bulunmamaktadır ve bu Web Sitesi’nin bakımı veya güncellenmesindeki bir yetersizliğe bağlı olarak maruz kalabileceğiniz herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu değiliz.

Bu Web Sitesi’ni, herhangi bir güncellemesini veya içinde bulunan yazılım da dahil olmak üzere herhangi bir kısmını, kopyalayamaz, değiştiremez ya da yeniden kullanamazsınız.

İşbu Web Sitesi’ni sadece yasal amaçlarla ve işbu Kullanım Koşulları’na uygun olarak kullanabilirsiniz. Bu Web Sitesi’nden kişisel ve ticari olmayan amaçlarla aldığınız içeriği, telif hakkı bildirimini ve içeriğinde görüntülenen diğer bildirimleri çıkartmamak veya gizlememek kaydıyla, görüntülemek, yazdırmak ve dağıtmak için, münhasır olmayan, devredilemez, geri alınabilir, sınırlı bir lisans size verilmiştir. Site Sahibi’nin önceden yazılı izni olmaksızın, Web Sitesi’nden alınan içeriği herhangi bir ticari amaçla ya da herhangi bir bedel karşılığı olmasa da, diğer web siteleri de dahil olmak üzere ticari bir kaynak olarak sunmak için, kopyalayamaz, basımını yapamaz, değiştiremez, gösteremez, uygulayamaz, tercüme edemez, dağıtamaz, uyarlayamaz, yayınlayamaz, telekomünikasyon yoluyla halkın iletişimine açamaz, sirküle edemez veya satamazsınız.

Ayrıca, şunları da yapmamayı kabul etmiş olursunuz (I) Bu Web Sitesi’ni herhangi bir şekilde devre dışı bırakmak, aşırı yüklemek, hasar vermek veya bozmak, ya da herhangi bir kullanıcının, bu Web Sitesi üzerinden gerçek zamanlı olarak etkinlikte bulunmasını engellemek de dahil olmak üzere, bu Web Sitesi’nin bir başka şekilde kullanılmasını engellememek; (ii) bu Web Sitesi’ndeki herhangi bir materyalin kazınması, veri madenciliği, gösterilmesi ve kopyalanması da dahil olmak üzere, herhangi bir amaçla bu web sayfasına ulaşmak için robot, örümcek, veya başka bir cihaz, işlem ya da aracı kullanmamak; (iii) bu Web Sitesi’ndeki materyallerden her hangi birisinin gösterilmesi veya kopyalanması için ya da başka bir yetkilendirilmemiş amaç için, Site Sahibi’nin önceden yazılı izni olmaksızın, herhangi bir manuel işlem yapmamak; (iv) bu Web Sitesi’nin düzgün çalışmasını etkileyebilecek herhangi bir cihaz, yazılım ya da işlemi farklı bir şekilde kullanmamayı; (v) bu Web Sitesi’nin düzgün çalışmasını etkileyebilecek farklı bir girişimde bulunmamak.

Size açıkça verilmemiş tüm hakları saklı tutuyoruz.

HESABINIZ VE PAROLANIZ

Web Sitesi’ni kullanmak için ilk kez kayıt olduğunuzda, bir parola oluşturmanız istenebilir. Parolanızı gizli tutmanız ve başka birisine vermemeniz ya da hesabınızı kullandırmamanız gerekir. Başka birisinin parolasını veya hesabını kullanmamalısınız. Parolanız veya hesabınızın izinsiz olarak kullanıldığı veya erişildiğine dair bir şüpheniz varsa, hemen bizi bilgilendirmeniz gerekir. Parolanızı gizli tutmadığınız, başka birisinin hesabınızı kullanmasına izin verdiğiniz, başka birisinin hesap veya parolasını kullandığınız, veya parola ya da hesabınızın izinsiz kullanılmasından şüphelendiğiniz veya farkında olduğunuz halde bizi hemen bilgilendirmediğiniz için maruz kalabileceğiniz herhangi bir zarar veya kayıptan sorumlu olmayacağız.

GİZLİLİK VE VERİ KULLANMA İZNİ

Kayıt işlemini gerçekleştirirken veya bir başka şekilde Web Sitesi’ni kullanmanız yoluyla elde ettiğimiz bilgiler, Gizlilik Politikamız’a tabidir. Gizlilik Politikamız, bize verdiğiniz verilerin, söz konusu bilgilerle ilgili haklarınız da dahil olmak üzere, toplamamız ve kullanmamızdan bahsetmektedir.

ELEKTRONİK İLETİŞİMLER

Web Sitesi üzerinde iletilen bilgiler elektronik bir iletişimi oluşturmaktadır. Bizimle Web Sitesi ya da e-posta gibi diğer elektronik ortamlar üzerinden iletişim kurduğunuz zaman, bizimle elektronik iletişime geçmiş olursunuz. Sizinle yerel yasalara tabi olarak elektronik iletişim kurabileceğimizi; bu tür iletişimlerin size elektronik olarak temin ettiğimiz bildirimler, açıklamalar, anlaşmalar ve diğer iletişimler olduklarını; bunların yazılı iletişime eşdeğer olduklarını ve iletişimi gönderen tarafça yazılmış ve imzalanmış olanlarla aynı güç ve etkiye sahip olduklarını kabul etmiş olursunuz.

KULLANICI BİLDİRİMLERİ

Üyelerin düşüncelerini, yorumlarını, ürünlerle ilgili görüşlerini, resimlerini, videolarını ve diğer üyelerin beğenilerini (topluca “Forumlar”) paylaşabilecekleri ya da yükleyebilecekleri, mesaj panosu ya da sohbet odası gibi özel alanlar oluşturmuş ya da oluşturacak olabiliriz. Bu Forumlar sadece Web Sitesi’nin kayıtlı üyelerine sunulacaktır. Kullanıcılar tarafından gönderilen metinler, şekiller, yazılımlar, müzikler, sesler, fotoğraflar, videoları mesajlar, postalar, veriler, bilgiler veya kullanıcılar tarafından gönderilmiş diğer materyallerin (topluca “Kullanıcı İçerikleri”) daha geniş bir topluluk için faydalı olmasını sağlayabilmek için, herkesin izlemesi gereken bazı basit kurallar getirdik.

Ayrıca, eğer Web Sitesi içerisinde bir forum yer alıyorsa, kullanıcılara, görevlendirdiğimiz uzmanlar tarafından cevaplanmak üzere, sorularını buradan gönderme olanağı da sağlanmaktadır. Uygulanabildiği yerlerde, bu uzmanların üyelerin sorularını yanıtlamak üzere geçirdikleri zamanların bedeli bizim tarafımızdan ödenmektedir, ancak beyan ettikleri görüşler kendilerinindir. Bizler uzmanlara ulaşma imkanını sağlıyoruz ve Forum’daki kılavuzlukları tamamen Web Sitesi’nin üyelerini bilgilendirme ve eğitme hizmeti şeklindedir.

Bu Web Sitesi için politikamız, Kullanıcı İçeriğini, olabildiğince pratik bir şekilde, Kullanıcı İçeriği postalandıktan önce veya sonra gözden geçirmektir. Ön-denetim (pre-moderasyon), Kullanıcı İçeriğini bizim incelememiz ve Forum’a gönderilmeye uygun olduğunu belirlememize kadar, Kullanıcı İçeriğine erişimin olmaması veya diğer Web Sitesi üyeleri tarafından görülememesi anlamına gelmektedir. Bu süreç aynı zamanda, postalanmak üzere gönderilmiş olan Kullanıcı İçeriğinin gerçek zamanlı olarak postalanmadığı ve Web Sitesi için uygun olmadığının tespit edilmesi halinde asla postalanmayacağı anlamına da gelmektedir. Art-denetim (post-moderasyon) ise, Kullanıcı İçeriğinin Web Sitesi’ne postalandıktan sonra tarafımızca inceleneceği anlamına gelmektedir. Site Sahibi tarafından, işbu koşullara uymadığı ya da Web Sitesi’ne uygun olmadığı tespit edilen, art-denetim uygulanmış Kullanıcı İçeriği, kullanıcıya bildirim yapılmaksızın Web Sitesi’nden kaldırılacaktır.

Kullanıcı İçeriği Forum için uygun olmalıdır. Hangi Kullanıcı İçeriklerinin tarafımızca reddedilebileceğine dair nedenleri sınırlamaksızın, herhangi bir Kullanıcı İçeriğini Web Sitesi’ne postalamadan önce okumanız gereken, Tarafımızca Verilen Topluluk Kuralları’ndan herhangi birisine uygun olmayan bir Kullanıcı İçeriğini reddedebilir, değiştirebilir veya çıkartabiliriz.

Forum’a postalanmak üzere Kullanıcı İçeriği gönderdiğinizde, şunları da yapmış olursunuz; (1) Kullanıcı İçeriği postalama ya da iletme hakkına sahip olduğunuzu teyit etmiş olursunuz; (2) Postalanmak üzere gönderdiğiniz Kullanıcı İçeriği’nin tamamının sorumluluğunu münferiden üstlendiğinizi kabul etmiş olursunuz; ve (3) Kullanıcı İçeriğinizin, Site Sahibi ve iştiraklerinin sahibi oldukları ya da işlettikleri diğer web sitelerinde (aynı zamanda Site Sahibi ve iştiraklerinin ilişkili oldukları diğer sosyal medya sitelerinde) gayri kabili rücu, dünya genelinde, münhasır olmayan, daimi, tüm alt lisanslarıyla, devredilebilir, telif ücretsiz bir şekilde haklarını ve kullanım lisansını Site Sahibi ve iştiraklerine devretmiş olursunuz.

Her hangi bir Kullanıcı İçeriğinde bulunan ya da türetilen herhangi bir fikri, kavramı, bilgi birikimini (know-how), ürünlerin geliştirilmesi, pazarlanması ve satılması da dahil olmak üzere herhangi bir amaca yönelik olarak kullanabiliriz. Bu nedenle, gizli tutulmasını istediğiniz ya da tazminat almak istediğiniz herhangi bir fikri, öneriyi veya materyali lütfen bize sunmayın veya göndermeyin. Kullanıcı İçeriğinin kullanılması ya da kullanılmaması ile ilgili olarak bize karşı herhangi bir suçlamada bulunamazsınız. Kullanıcı İçeriği sunduğunuzda, isminizi, fotoğrafınızı, resminizi, sesinizi, icraatlarınızı, biyografik bilgi ve/veya durumlarınızı, Web Sitesi’nde, bizim veya iştiraklerimizin veya haleflerinin sahip oldukları ya da işlettikleri web siteleri veya sosyal medya kanalları üzerinden, dünya geneline, süresiz olarak, kullanma, sergileme ve yayınlama hakkına sahip olduğumuzu, ancak zorunlu olmadığımızı anlamış olursunuz. Bu haklardan birisini kullanmış olduğumuz takdirde, başka herhangi bir bedel, ödeme, bildirim veya kredi almayacağınızı ve Site Sahibi’nin bunları ne şekilde kullanacağı konusunda hiçbir onay vermeyeceğinizi anlamış ve kabul etmiş olursunuz.

Forum’un diğer kullanıcıların fikir ve görüşlerini içerdiğini kabul ediyorsunuz. Web Sitesi’nde yer alan tüm Kullanıcı İçeriklerinin doğruluğundan bizim sorumlu olmadığımızı da kabul ediyorsunuz. Kullanıcı İçeriğinden, içeriği gönderen kişinin tamamen sorumlu olduğunu anlıyor ve kabul ediyorsunuz. Herhangi bir Kullanıcı İçeriğinin kullanımıyla ilişkili, söz konusu Kullanıcı İçeriğinin doğruluğu, bütünlüğü veya yararlılığına dair güven de dahil olmak üzere, tüm riskleri değerlendireceğinizi ve taşıyacağınızı anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

Kullanıcı İçeriğini yükleyebilmenizi ve/veya Kullanıcı İçeriğine erişebilmenizi, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, her hangi bir zamanda, geçici veya kalıcı olarak, durdurma hakkını saklı tutuyoruz. Kullanıcı İçeriği kabulünün herhangi bir şekilde askıya alınması veya kesilmesiyle ilişkili olarak size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı sorumlu olmayacağımızı kabul etmiş oluyorsunuz.

Bir mobil cihaz aracılığıyla Web Sitesi’ne gönderdiğiniz tüm Kullanıcı İçeriği’nin söz konusu mobil cihazda depolanmış olacağını unutmayın. Mobil cihazınızın emniyet ve güvenliği, içeriğindeki bilgi ve materyaller, bunların yanı sıra mobil cihazınızda ve Web Sitesi’ne ulaşmak için kullandığınız parolalar tamamen sizin sorumluluğunuz altındadır.

KULLANICI İÇERİĞİNİN SAKLANMASI

Web Sitesi’nde, Kullanıcı İçeriğinin Saklanması için bir azami sınır koyabiliriz. Azami saklama miktarının korunmasına yönelik olarak mesajların, iletişimlerin ya da diğer Kullanıcı İçeriklerinin silinmesi veya saklanmasında meydana gelen herhangi bir hatanın yol açabileceği kayıp ve zararlarınızdan sorumlu değiliz.

İLAVE KOŞULLAR

Web Sitesi’ndeki, teklifler, ödül çekilişleri, müsabakalar, yarışmalar ve çekilişler gibi bazı özellik ve içerikler ilave koşullar ile yönetilebilir. Web Sitesi’ndeki, Resmi Kuralları olan teklifler, ödül çekilişleri, müsabakalar, yarışmalar ve çekilişler gibi ilave koşullara tabi olan herhangi bir etkinliğe katılarak, İşbu Kullanım Koşulları’nın yanı sıra söz konusu ilave koşulları da kabul etmiş olursunuz.

Site Sahibi, Web Sitesi’nin ihtiyaçlarınızı karşılayacağını veya Web Sitesi’ne erişimin kesintisiz, güncel, güvenli veya hatasız olacağını veya varsa bu kusurların giderileceğini hiçbir şekilde garanti etmemektedir. Site Sahibi, Web Sitesi’nin kullanımından elde edilecek sonuçlara ilişkin olarak ya da Web Sitesi’nden alınabilecek bilgilerin doğruluğu, kalitesi veya güvenilirliğine ilişkin olarak herhangi bir garanti vermemektedir.

İndirilen herhangi bir materyal ve/veya veri veya Web Sitesi’nin kullanımı yoluyla elde edilen bilgilerin, riski size ait olmak üzere kullanıldığını ve bilgisayar sisteminize gelebilecek herhangi bir hasar veya bu materyal ve/veya verilerin yüklenmesinden doğacak veri kaybından dolayı tek sorumlu olacağınızı anlıyor ve kabul ediyorsunuz.

Site Sahibi’nden veya Web Sitesi aracılığıyla, sözlü veya yazılı olarak, aldığınız hiçbir tavsiye veya bilgi, burada açıkça belirtilmemiş hiçbir garantiyi teşkil kapsamaz.

SORUMLULUKLARIN SINIRLANDIRILMASI

Hiçbir şart altında, Site Sahibi, tedarikçileri veya temsilciliklerinin, kullanım kaybı, kar kaybı, veri kaybı, itibar kaybı, yedek hizmetlerin temin maliyeti dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere doğrudan, dolaylı, özel, kazayla veya dolaylı hasarlar veya bir şekilde gerçekleşmiş diğer dolaylı, özel, kazayla veya dolaylı hasarlar için yükümlü tutulmayacağını ve sözleşme ihlali, haksız kazanç elde etmek (ihmalkarlık ve kusursuz sorumluluk dahil) için veya (1) Web Sitesi’nin kullanılması veya kullanılamaması; (2) Yedek hizmetler, unsurlar veya Web Sitelerin temin maliyeti; (3) İletimleriniz ve verilerinize (kişisel bilgiler dahil) izinsiz erişim veya değiştirilmeleri; (4) Web Sitesi’ndeki üçüncü partilerin beyan ve icraatları; veya (5) Web Sitesi ile ilgili diğer her türlü husus sebebiyle meydana gelen yükümlülük teorisi üzerine sorumlu olmayacağını açıkça anlıyor ve kabul ediyorsunuz. İşbu sınırlandırmalar; Site Sahibi söz konusu zararlara ilişkin olarak bilgilendirilmiş olsun ya da olmasın ve herhangi bir çözümün gerekli amaçlarına ilişkin ihmallere rağmen uygulanacaktır. Bu yükümlülüklerden hariç tutulma yasaların izin verdiği azami ölçüde geçerli olacaktır.

TİCARİ MARKA BİLDİRİMLERİ

Bu Web Sitesi’nde gösterilen ticari isimler ve markalar, Site Sahibi, iştirakleri veya üçüncü parti sahiplerinin mülkiyetindedir. Site Sahibi’nin mülkiyetinde olan herhangi bir ticari marka veya hizmet markasını, önceden yazılı iznimizi almadan, sergileyemez ya da kullanamazsınız. Bu Web Sitesi’nde gösterilen ticari marka veya hizmetleri, sahibinin yazılı iznini önceden almadan, sergileyemez ya da kullanamazsınız.

BU WEBSİTESİ’NİN DEĞİŞTİRİLMESİ VE KALDIRILMASI

Web Sitesi’ni kullanılabilir halde tutabilmek için gerekli tüm çabayı göstereceğiz, ancak zaman zaman, haber vermeksizin, geçici veya kalıcı olarak, Web Sitesi’ni veya bir kısmını durdurabilir, kısıtlayabilir, değiştirebilir ya da sonlandırabiliriz. Söz konusu eylemler sonucunda maruz kalabileceğiniz herhangi bir zarar ve kaybınızdan biz sorumlu olmayacağız.

SONLANDIRMA

İşbu Kullanım Koşulları veya Topluluk Kuralları’nı ihlal etmeniz de dahil olmak üzere, geçerli bir nedenimiz olduğu takdirde, önceden haber vermeksizin, Web Sitesi’ni kullanmanızı veya erişiminizi engelleyebilir ve Kullanıcı içeriğinizin tamamını ya da bir kısmını silebiliriz. Bu koşullar altında, Web Sitesi’ni kullanmanızın sonlandırılmasına bağlı olarak maruz kalabileceğiniz herhangi bir zarar ve kaybınızdan biz sorumlu olmayacağız. Son verme durumunda, işbu Anlaşma içindeki, Fikri Mülkiyet Hakları ve Lisansları, Tazminat, Teminatların Reddi, Sorumlulukların Sınırlandırılması hükümlerinin geçerliliğinin, herhangi bir fesih durumunda devam edeceğini kabul etmiş olursunuz.

ÜÇÜNCÜ PARTİ SİTELERİNE BAĞLANTILAR

Bu Web Sitesi üçüncü parti web sitelerine bağlantılar ya da referanslar içerebilir. Bu bağlantılar sadece size kolaylık sağlamak amacını taşımaktadır. Bu Web Sitesi’nde yer alan, kaynak gösterilen, içinde yer aldığı, bu Web Sitesi’nden veya Web Sitesi’ne bağlantılı, herhangi bir üçüncü parti bilgisi, materyali veya içeriği tarafından açıkça veya ima yoluyla ifade edilen üçüncü parti ürünleri, hizmetleri ya da bilgileri onaylanmamıştır. Diğer web sitelerine bağlantılar ya da aksi şekilde kendi web siteleri tarafından sunulan her türlü bilgi, veri, görüş, öneri, ürün ve hizmetler tamamen söz konusu üçüncü partilerindir, Site Sahibi’nin değildir. Bu üçüncü parti web sitelerini kullanmanız durumunda, söz konusu web sitelerinin gizlilik politikalarına ve Kullanım Koşulları’na tabi olursunuz.

TAZMİNAT

Site Sahibini ve iştiraklerini ve bunların ilgili yöneticilerini, görevlilerini, çalışanlarını, vekillerini ve diğer temsilcilerini, (a) bu Kullanım Koşulları’nı ihlal etmeniz; (b) bu Web Sitesi’ne sınırlama olmaksızın sizin tarafınızdan bilgi veya materyalin yerleştirilmesi veya aktarımı da dahil olmak üzere bu Web Sitesi’ni kullanmanız; ve (c) Kullanıcı İçeriğinizin herhangi bir üçüncü şahsın fikri mülkiyet veya diğer mülkiyet haklarını veya gizlilik haklarını ihlal ettiğine dair herhangi bir iddia veya suçlamalar sonucunda veya bunlarla ilgili tüm yasal ücret ve masraflar dahil ancak bunlarla sınırlı kalmamak üzere, her türlü iddia, yükümlülük, zarar ve masrafları tazmin edeceğinizi ve sorumlu tutmayacağınızı kabul etmektesiniz.

BU KOŞULLARDAKİ DEĞİŞİKLİKLER

İşbu Kullanım Koşulları’nda, kendi takdir yetkimizde olmak üzere, bu Web Sitesi’ndeki Kullanım Koşulları’nı güncelleyerek ve Kullanım Koşulları’nın yeni sürümünün etkinlik tarihini de belirterek, zaman zaman değişiklikler yapabiliriz. İşbu Kullanım Koşulları’nın üzerindeki “Son Değişiklik” tarihi, son değişikliğin yapıldığı zamanı göstermektedir. Bu değişiklikler sonrasında Web Sitesi’ni kullanmaya devam etmeniz bu değişiklikleri kabul ettiğinizi gösterir. Dolayısıyla, işbu Web Sitesi’ni her ziyaret ettiğinizde Anlaşmanın yeni bir sürümünün yayınlanıp yayınlanmadığını görmek için kontrol etmeniz gerekmektedir.

İLETİŞİM BİLGİSİ

İşbu Kullanım Koşulları veya Web Sitesi ile ilgili soru veya kaygınız varsa, bu Web Sitesi’nin “Bize Ulaşın” bölümünde veya Gizlilik Politikasında belirtildiği şekilde bizimle iletişim kurabilirsiniz.

ANLAŞMANIN BÖLÜNEBİLİRLİĞİ

İşbu Kullanım Koşulları’nın herhangi bir bölümü veya hükmünün yasasa aykırı, geçersiz, hükümsüz veya uygulanamaz bulunması durumunda, bu kısmı Kullanım Koşulları’ndan ayrı olarak kabul edilecek ve kalan hükümlerin geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

GEÇERLİLİĞİNİ SÜRDÜRMESİ

Tüm Bölümleri Web Sitesi’nin kullanım hakkının feshinden sonra da geçerliliğini sürdürecektir.

UYGULANACAK HUKUK VE YARGI YETKİSİ

Bu websitesi Türkiye Cumhuriyeti Göz Hekimleri tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Diğer ülkelerin, Türkiye’den farklı yasaları, yasal gereklilikleri, ya da tıbbi uygulamaları olabilir. İşbu Anlaşma ve bu Anlaşma, Web Sitesi veya Web Sitesi’nden satın aldığınız ürünler ve işbu Kullanım Koşulları ile bağlantılı olan veya sözleşme-dışı herhangi bir yükümlülükten ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkların çözümünde, hukukun çatışması prensiplerinin uygulanmasına ihtiyaç duyulmadan, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre yönetilecek ve hükümleri geçerli olacaktır. Site Sahibi ve sizin aranızdaki, Anlaşma ile ilgili herhangi bir yasal işlem veya dava, münhasıran Türkiye Cumhuriyeti’de yerleşik yetkili bir mahkemeye getirilecektir ve siz de bu tür mahkemelerin kişisel ve münhasır yargı yetkisine tabi olmayı kabul ediyorsunuz.