KONTAKT LENSLERLE İLGİLİ ENDİŞELERİNİZ Mİ VAR? YAYGIN ENDİŞELER HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN VE KORKULARINIZIN ÜSTESİNDEN NASIL GELECEĞİNİZİ ÖĞRENİN

Kontakt lenslerle ilgili birçok efsane ve yanlış fikir bulunmakla beraber bunlar çoğunlukla gerçeklerle değil bilinmeyene karşı duyulan korkuyla ilişkilidir.  

Farklı insanlar korkularını paylaştılar ve kontakt lenslerin sağladığı özgürlük ve güveni deneyimleme şansları oldu. Siz de aynısını yapabilirsiniz. Nasıl olduğunu öğrenmek için aşağıdaki videoları izleyin.

Arzu kontakt lenslerin rahat olmamasından korkuyor

Eski teknoloji kontakt lenslerden bazılarının aksine, modern kontakt lenslerin çoğu ince ve yumuşaktır, bu da daha rahat takılabilmelerini sağlar. Birçoğu, nefes alabilen ve içinden oksijen geçmesine izin veren nem açısından zengin malzemelerden üretilmektedir.

Burak kontakt lenslerin gözünde kaybolabileceğinden korkuyor

Bu fiziksel olarak imkansızdır.  Gözlerinizi kaplayan, kontakt lens dahil olmak üzere herhangi bir şeyin gözünüzün arkasına geçmesini önleyen bir zar bulunmaktadır.

Nihal 48 yaşında ve kontakt lenslerin kendine göre olmadığını düşünüyor

Her yaştan birey kontakt lens takabilir. 40 yaşından sonra okuma gözlüğüne ihtiyaç duyuyorsanız, buna uygun bir kontakt lens seçeneği de vardır, yani okumak için gözlük takmakla uğraşmanıza gerek yoktur.

Mert parmağını gözüne değdirmekten korkuyor

Kontakt lensleri takarken veya çıkarırken parmağınızın gözünüze değmesi gerekmez. Genellikle lens göze yerleştirildiğinde bir damla su gibi hissedilir.

Tuğçe kontakt lenslerin gözüne zarar vereceğini düşünüyor

Göz doktorunuzun size verdiği lens değiştirme programına ve temizleme talimatlarına uyduğunuz ve düzenli olarak kontrollerinize gittiğiniz sürece, kontakt lensler sağlıklı bir görme düzeltimi seçeneği olabilir.

KONTAKT LENS KULLANMAYA BAŞLAYIN

Kontakt lens kullanımı ve bakımı ile ilgili yardımcı olabilecek ipuçlarımızın yer aldığı aylık bültenimize abone olun

Hala kontakt lensler hakkında aklınıza takılan sorular mı var?