Kontakt lensleri günlük yaşantınızın bir parçası haline getirmenin ne kadar kolay olduğunu görünce şaşıracaksınız. Yeni lenslerinize alışmanıza yardımcı olacak bazı yararları bilgileri aşağıda bulacaksınız.

PRATİK YAPMAK KUSURSUZLAŞTIRIR

Her yeni alışkanlık gibi, kontakt lenslerin takılmasına ve çıkartılmasına alışmak biraz zaman ve pratik kazanmayı gerektirmektedir.

Lenslerin takılması ve çıkartılması

Kontakt lenslerin takılması ve çıkartılması biraz pratik kazanmayı gerektirebilir.

  • Lensleri takma tekniği konusunda uzmanlaşana kadar sabah rutininizde kendinize biraz daha zaman ayırın.
  • Yeni rutininize alışmak için alarm kurmaya ne dersiniz? Örneğin, lenslerinizi temizlemeniz veya  ne zaman çıkarmanız gerektiği ile ilgili.
  • Ayrıca, ne zaman yeni bir lens çiftine geçeceğiniz veya yeniden lens siparişi vereceğiniz zaman için de bir hatırlatıcı ayarlayabilirsiniz.

Lenslerinizin temizliği ve bakımı

Eğer günlük kullan-at lens kullanıyorsanız, lenslerinizi gün sonunda atabilirsiniz. Ancak, yeniden kullanılabilir lensler söz konusu olduğunda, bir temizlik düzeninin oturtulması önemlidir. Zaman içinde, gözyaşınızdaki protein gibi maddeler lensleriniz üzerinde birikerek gözünüzde tahrişe neden olabilir. Gözlerinizin parlak, ışıl ışıl ve sağlıklı kalmasına destek olmak için lenslerinizi her gün temizleyin..

Kontakt lenslerinizin temizliğine ve bakımına dair daha fazla bilgi edinin.

KONTAKT LENSLERİNİZİ YENİLERİ İLE DEĞİŞTİRME

Sizin için doğru kontakt lensi bulduktan sonra, gözlerinizin konforunu ve sağlığını kaybetmemesini sağlamaya destek olarak lenslerinizi göz doktorunuz tarafından önerilen düzenli aralıklarla yenilemeyi unutmamanız önemlidir. 

Kontakt lenslerinizi ne zaman yenileri ile değiştirmeniz gerektiğini mutlaka göz doktorunuza sorun.

Kontakt lens kullanımı ve bakımı ile ilgili yardımcı olabilecek ipuçlarımızın yer aldığı aylık bültenimize abone olun

Hala kontakt lensler hakkında aklınıza takılan sorular mı var?