ÇOCUKLAR VE   GENÇLER İÇİN LENSLERİN YARARLARI

Görme kalitesi

Kontakt lensler tam bir görüş sağlayarak çocukların gözlerinin kenarıyla dahi nesneleri kolayca ayırt etmesine izin verir.

Özgürlük

Lensler, çocuklara gözlük engeli olmadan etrafta gezinme, sportif faaliyetlere katılma ve oyun oynama imkanı tanır. Bu, aynı zamanda, numaralı gözlüklerin kırılmasının yarattığı korkunun da ortadan kalkmasını ifade eder.

Görünüş

Kontakt lensler, çocukların kendilerine saygılarının artmasına yardımcı olur. Bir klinik çalışmada, ebeveynlerin %80'i kontakt lenslerin çocuklarının özgüvenini artırdığını belirtmiştir*.

Uygun fiyat

Kontakt lensler her gün veya sadece özel günlerde veya örneğin spor yaparken kullanılabilir. Bu sayede, masraflarınızı kontrol edebilirsiniz.

ONLAR HAZIR MI?

Kontakt lens kullanmak için belirlenmiş minimum bir yaş sınırı yoktur.

En önemli soru, çocuğunuzun lenslerin kullanımını ve bakımını doğru şekilde gerçekleştirecek kadar olgun ve motive olup olmadığıdır çünkü kontakt lensler özellikle iyi bir hijyen ve bakım gerektirir.

Çocuğunuzun olgunluk düzeyini en iyi siz bilirsiniz. Evde ve okulda sorumlu bir tutum sergilediklerini düşünüyorsanız kontakt lens kullanmaya da hazır olabilirler.

KONTAKT   LENSLERİN MALİYETİ

UYGUN FİYAT

Kontakt lenslerin maliyeti lense ve kullanım sıklığına göre değişir - Bazı kişiler her gün lens takarken, diğerleri sadece haftada birkaç gün veya örneğin spor yaparken lens takar. Lenslerin yenilenmesi gözlüklerin yenilenmesine kıyasla daha ucuzdur ancak çocuğunuz yine de bir yedek gözlüğe ihtiyaç duyacaktır.

HALA SORULARINIZ MI VAR?

Sık Sorulan Sorular bölümümüzde sorularınıza tüm yanıtları ve daha fazla bilgiyi bulabilirsiniz.

*Gençlere ve ebeveynlere yapılan anketle kontakt lens kullanan gençlerin değerlendirildiği bir klinik çalışmada. Walline JJ, Jones LA, Rah MJ, et al; CLIP Çalışma Grubu. Çocuklarda Kontakt Lensler (CLIP) Çalışması: Çocuklar ve Gençler için Kontakt Lens Kullanmanın Yararları. Eye & Contact Lens 33(6): 317-321, 2007.