Skip to main content
Merhaba. Bir şey mi arıyorsunuz? Buraya Tıklayın
Harika! Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Doğru yere geldiniz!
Yeni kullanıcılara özel ipuçlarımız ile kontakt lens deneyimine harika bir başlangıç yapın
Kontakt lenslerinizin temizlik ve bakımı hakkında bilgi edinin

Gözleriniz için Doğru Kontakt Lensini Seçimi

Kontakt lenslerin ne olduğunu ve gözlükleriniz olmadan net görmenize nasıl yardımcı olabileceklerini merak ediyorsanız, bu rehber sizin için.

 

Kontakt lenslerin prensibi gözlüklerinki ile aynıdır. Işığı kırarak retinanızın üzerine odaklarlar ve bu sayede görme bozukluğunuzu düzeltirler. Kontakt lensler doğrudan gözünüzün yüzeyine yerleştirilir ve uzağı görememe (miyopi), yakını görememe (hipermetropi), astigmatizm ve yaşa bağlı yakını görememe (presbiyopi) bozukluklarını düzeltebilirler.

KULLANIM TÜRÜNE GÖRE KONTAKT LENSLER

Kontakt lensler genellikle kullanım sürelerine göre kategorize edilir.

GÖRME BOZUKLUĞUNA GÖRE KONTAKT LENSLER

Example of blurry vision when you are near or far sighted

YAKINI VEYA UZAĞI GÖREMEME BOZUKLUĞU İÇİN KONTAKT LENSLER

Miyop görme bozukluğunuz varsa, uzaktaki nesneleri net görmede zorluk yaşarsınız. Hipermetrop görme bozukluğunuz varsa, yakındaki nesnelere odaklanmada zorluk yaşarsınız. Bunlar görmenin düzeltilmesini gerektiren en yaygın durumlardır.

Looking at a phone with distorted vision when you have astigmatism

ASTİGMATİZM İÇİN KONTAKT LENSLER

Astigmatsanız görüşünüz her mesafede bulanık olabilir. Yumuşak torik kontakt lensler, ışığın gözünüzün arkasında retinanıza doğru biçimde odaklanmasını sağlayarak ve bu sayede gözünüzün şeklindeki bireysel farklılıkları telafi ederek astigmatizmi düzeltir. 

Looking at a phone unable to focus until zoomed in

PRESBİYOPİ İÇİN KONTAKT LENSLER

Presbiyopi yaşa bağlı bir durum olup, kişinin özellikle az ışıklı ortamlarda yakındaki nesnelere keskin şekilde odaklanmada zamanla artan bir zorluk yaşamasına neden olur. Presbiyopi genellikle 40 yaş civarındayken ortaya çıkar. Multifokal kontakt lensler ile, okuma gözlüklerine ve uzaklaşmaya ihtiyaç duymadan net görebilirsiniz.

YAŞAM TARZINA GÖRE KONTAKT LENSLER

friends-by-van-laughing-smiling_0.jpg

KONTAKT LENSLER VE YAŞAM

Kontakt lens almaya karar vermeden önce gözleriniz, yaşam tarzınız ve göz kusuru düzeltimi ihtiyacınız hakkında daha fazla bilgi edinin.