ÖNEMLİ GÜVENLİK BİLGİSİ

ACUVUE® Marka Kontakt Lensler hakkında önemli güvenlik bilgisi

 

Kontakt lens kullanıcıları için Önemli Bilgiler:
ACUVUE® Kontakt Lensleri görme düzeltimi için kullanılabilir. Kontakt lenslerin sizin için uygun olup olmadığına bir Göz Doktoru karar verecektir.

Lenslerimi nasıl kullanmalıyım?
Göz Sağlığı Uzmanınız tarafından sağlanan ve Kullanım Talimatlarında bulunan ürün bilgileri uyarınca kullanım ve değiştirme programına ve doğru lens bakımına ilişkin talimatlara uyun.

Kontakt lens takmanın herhangi bir riski var mı?
Nadiren de olsa, kontakt lens kullanırken ciddi göz sorunları gelişebilir. Bu nedenle, doğru ve güvenli kullanım ile lenslerinize nasıl bakacağınız konularında Göz Doktorunuzla konuşmanız önemlidir.

Kimler kontakt lens takmamalıdır?
Kontakt lenslerin sizin için uygun olup olmadığına yalnızca Göz Doktorunuz karar verebilir. Eğer bir göz enfeksiyonunuz, herhangi bir göz hastalığınız veya gözlerinizi etkileyebilecek bir sistemik hastalığınız varsa veya ürünün herhangi bir bileşenine karşı alerjiniz varsa, lütfen kontakt lens KULLANMAYIN. Eğer göz rahatsızlığı, aşırı sulanma, görme değişiklikleri, kızarıklık veya başka bir göz problemi yaşarsanız, lensi çıkartın ve derhal Göz Doktorunuzla temasa geçin.

ACUVUE® RevitaLens Önemli Güvenlik Bilgisi: 
Silikon hidrojel lensler dahil olmak üzere yumuşak (hidrofilik) kontakt lenslerin bakımı için (lenslerinizi dezenfekte etmek, temizlemek, durulamak ve saklamak için) ACUVUE® RevitaLens MPDS kullanın. Eğer ACUVUE® RevitaLens MPDS'deki herhangi bir bileşene karşı alerjiniz varsa kullanmayın. Ciddi göz sorunlarından kaçınılmasına yardımcı olmak üzere Göz Doktorunuzun talimatlarına ve lens kutusu da dahil olmak üzere lenslerin ve lens bakım ürünlerinin doğru kullanımına yönelik tüm etiketleme talimatlarına uymanız büyük önem taşımaktadır. Göz irritasyonu veya herhangi bir göz rahatsızlığı ortaya çıktığı takdirde, derhal lens takmayı bırakın ve Göz Doktorunuzla iletişime geçin. Bu ürünün doğru kullanımı ve önlemlerin tam listesi için ürünle birlikte verilen Paket ekini okuyun ve saklayın. 


KONTAKT LENSLERİ NASIL GÜVENLE KULLANMAYA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ

Kontakt lensler, takılıp çıkartılmadan önce ellerin iyice yıkanması, temizlenmesi ve kurulanması da dahil olmak üzere, göz hekiminizin önerdiği uygun kontakt lens bakımı talimatlarına uyulduğu takdirde olası kontaminasyonlar önlenerek güvenle takılabilir. Detaylı bilgiye aşağıdaki kullanım ve bakım bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.


KULLANIM VE BAKIM

İster günlük kullan-at ister yeniden kullanılabilir kontakt lens kullanın, kontakt lenslerinize dokunmadan önce hijyen kurallarına uymak her zaman olduğu gibi çok önemli. Lenslerinizi takıp çıkarmadan önce her zaman ellerinizi sabun ve su ile yıkayın.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Dünya Sağlık Örgütü’nün resmi kılavuzuna ulaşabilirsiniz.


HASTA OLDUĞUNUZ TAKDİRDE

İyileşene kadar kontakt lens yerine gözlük takmanız önerilir; çünkü bu dönemde normalde daha fazla gözlerinizde rahatsızlık hissedebilir ve daha fazla uyuyabilirsiniz, ki uyurken kontakt lens takılmamalıdır.

Eğer günlük kullan-at kontakt lens kullanıyorsanız, normalde yaptığınız gibi her kullanım sonrasında lenslerinizi atmalısınız. Eğer yeniden kullanılabilir lens takıyorsanız, lensin üzerinde mikrop kalmasını önlemek için hastalığınız geçtikten sonra yeni bir çift lens takmanız önerilir.

Lenslerinizin Temizliği ve Bakımı İle İlgili Doğru Bilgileri Edinin.

Hala kontakt lensler hakkında aklınıza takılan sorular mı var?