KONTAKT LENSLER, GÖZLERİNİZ VE DİJİTAL CİHAZLAR

Dijital cihaz ekranları birçok nedenden ötürü gözlerinizi zorlayabilir. Dijital cihazlardan herhangi birini kullandığınızda hiç farkında olmasanız da daha az göz kırparsınız. Bu durum gözlerinizin kurumasına, tahriş olmasına veya kızarmasına neden olabilir. Göz yorgunluğu, yorgun gözler ve bulanık ve değişken görme de bir dijital ekrana uzun süre bakma sonucunda ortaya çıkabilir. Eğer bu belirtileri düzenli olarak yaşıyorsanız, öneri almak için göz doktorunuzla iletişime geçin.

Çoğumuz her gün bilgisayar veya diğer dijital cihazlar karşısında fazlaca zaman geçiriyoruz ve hepimiz bunun bazen gözlerimizi etkileyebileceğini biliyoruz. Doğru kontakt lensleri seçmeniz, bilgisayar kullanırken gözlerinizin konforunu korumanıza yardımcı olacaktır.

KONFOR İÇİN İPUÇLARI

Eğer kontakt lens kullanıyorsanız, bir dijital ekranların gözleriniz üzerine etkilerini daha fazla fark edebilirsiniz. Ekran önünde gözlerinizin konforunu korumak için bu ipuçlarına kulak verin:

KONTAKT LENS KULLANMAYA BAŞLAYIN

Hala kontakt lensler hakkında aklınıza takılan sorular mı var?

Kontakt lens kullanımı ve bakımı ile ilgili yardımcı olabilecek ipuçlarımızın yer aldığı aylık bültenimize abone olun

​*www.clinicaltrials.gov is a website maintained by the NIH. The 29 clinical studies evaluated subjective comfort as a primary or secondary endpoint for ACUVUE® OASYS Brand 2-Weekly Family and for ACUVUE® OASYS 1-Day with HydraLuxe Technology. Review conducted as of February 25, 2021.

1. Arşiv verisi 2014. www.clinicaltrials.gov* sitesinde yer alan 13 klinik çalışmada, ACUVUE® OASYS Marka Ailesindeki kontakt lensler konforda geçilememiştir. *www.clinicaltrials.gov, NIH tarafından yürütülen bir web sayfasıdır. 13 klinik çalışmada konfor birincil veya ikincil sonlanım noktası olarak değerlendirilmiştir. Değerlendirme 14 Ekim 2014 itibarıyla yapılmıştır. 

2. JJVC Arşiv verisi 2013. 2014 & 2013'te ABD, İngiltere, Fransa, Almanya ve Japonya'da, 18-39 yaş arası 1503 kontakt lens kullanıcısı üzerinde yapılan çevrimiçi anket çalışması. En az bir farklı KL markasını denemiş olan bu deneklerin arasından, ACUVUE® OASYS kullanıcılarının %68'i, lenslerinin dijital cihazları kullanırken şimdiye kadar kullandıkları en konforlu lens olduğuna kesinlikle inanıyor/inanıyordu. ACUVUE® OASYS for ASTIGMATISM kullanıcılarının %21'i lenslerinin dijital cihazları kullanırken şimdiye kadar kullandıkları en konforlu lens olduğuna kesinlikle inanıyorken Air Optix® for ASTIGMATISM için bu oran %12 idi. 

3. Young G. and Sulley A. Soft contact lens fitting revisited. Sovremennaya Optometry 2013, # 6 July: P. 18-24 - and CSM.