KONTAKT LENS TAKMAK VE KORONAVİRÜS (COVID-19)

Bu belirsiz zamanlarda, Johnson & Johnson olarak her zaman en önemli önceliğimiz olan siz müşterilerimizi, ailelerinizi ve sevdiklerinizi düşünüyoruz.

COVID-19 virüsü ile ilgili son gelişmeler ışığında, size kontakt lensler ile ilgili biraz daha bilgi vermek istedik.

Hepimizin yeni bir yaşam tarzına alışmaya çalıştığımız bu dönemde, online kanallarımız aracılığıyla size bilgi, kılavuz ve destek sağlamak amacıyla ulaşmaya devam edeceğiz.

KONTAKT LENSLERİ NASIL GÜVENLE KULLANMAYA DEVAM EDEBİLİRSİNİZ

Kontakt lensler, takılıp çıkartılmadan önce ellerin iyice yıkanması, temizlenmesi ve kurulanması da dahil olmak üzere, göz hekiminizin önerdiği uygun kontakt lens bakımı talimatlarına uyulduğu takdirde olası kontaminasyonlar önlenerek güvenle takılabilir. Detaylı bilgiye aşağıdaki kullanım ve bakım bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.


KULLANIM VE BAKIM

İster günlük kullan-at ister yeniden kullanılabilir kontakt lens kullanın, kontakt lenslerinize dokunmadan önce hijyen kurallarına uymak her zaman olduğu gibi çok önemli. Lenslerinizi takıp çıkarmadan önce her zaman ellerinizi sabun ve su ile yıkayın.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak Dünya Sağlık Örgütü’nün resmi kılavuzuna ulaşabilirsiniz.


HASTA OLDUĞUNUZ TAKDİRDE

İyileşene kadar kontakt lens yerine gözlük takmanız önerilir; çünkü bu dönemde normalde daha fazla gözlerinizde rahatsızlık hissedebilir ve daha fazla uyuyabilirsiniz, ki uyurken kontakt lens takılmamalıdır.

Eğer günlük kullan-at kontakt lens kullanıyorsanız, normalde yaptığınız gibi her kullanım sonrasında lenslerinizi atmalısınız. Eğer yeniden kullanılabilir lens takıyorsanız, lensin üzerinde mikrop kalmasını önlemek için hastalığınız geçtikten sonra yeni bir çift lens takmanız önerilir.