DAHA GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ

Bu günlük düzene ve bu “yeni” yaşam ve çalışma biçimine giderek uyum sağlamaya başlıyoruz; ihtiyaç duyduğunuzda yardımın yanı başınızda olduğunu bilmeniz bizim için son derece önemlidir.

OLUMLU ADIMLAR

Resmi kurumların yaptığı güncellemeleri takiben bir çok göz hekimi ve optik hastalarına ve kullanıcılarına hizmet vermek üzere kapılarını açmaya başladı; bu da ihtiyacınız olduğunda ziyaret edebileceğiniz anlamına geliyor. 

Kontakt lens satın almak veya biten stoğunuzu yenilemek için optik mağazaları ziyaret edebilirsiniz. Kontakt lensler dahil olmak üzere göz sağlığınızla ilgili bir sorunuz olduğunda veya aşağıdaki konularda kaygılarınız varsa göz hekiminize danışabilirsiniz:

Kontakt lense bağlı konforsuzluk

Görmenizde değişiklikler

Göz yorgunluğu, ışık hassasiyeti veya baş ağrıları

Optik mağazaları ziyaret ettiğinizde, mağaza içinde sağlığınızı ve güvenliğinizi koruyabilmek için alınmış, sosyal mesafe kuralları ve başka koruyucu önlemler ile karşılaşabilirsiniz.


YENİ RUTİNLER VE KONTAKT LENSLERİN FAYDALARI

Kontakt lenslerinizi taktığınız andan itibaren çevrenizi farklı bir şekilde deneyimleyebilirsiniz ve bu pozitif değişim, gününüzü daha kaliteli geçirmenizi sağlayabilir. İster içeride kalın, ister dışarıda bir şeyler yapmayı göze almaya başlayın, kontakt lens takmanın size fayda sağlayacağı bir çok durum var:

EV ORTAMINIZI İYİLEŞTİRME

Temiz ve konforlu bir ev ortamı oluşturmak, bir yandan ruh halinizi düzeltirken bir yandan da enerjinizi odaklamanın iyi bir yoludur. Bazı KENDİN-YAP işleri yapmayı veya bahçeyle uğraşmayı planlıyorsanız, kontakt lens takmak gözlüklere iyi bir alternatif olabilir, çünkü lensleri güneş gözlüklerinizin veya koruyucu gözlüklerin altına da takabilirsiniz.

YEMEK PİŞİRME

Yemek pişirmeye yeni merak saldıysanız ve evde daha çok zamanınız varken bu becerinizin pratiğini yapıyorsanız; kontakt lensler gözlüksüz de net görebilmenizi sağlar, üstelik fırını kullanırken buharlanmasından ya da malzemelerinizi hazırlarken gözünüzden kaymasından da endişelenmezsiniz. 

ÖĞRENME, HOBİ VE İLGİ ALANLARI

Yeni bir dil öğrenmekten, masa üstü oyunları oynamaya veya el becerilerinizle bir şeyler yapmaya dek, kontakt lensler net bir şekilde görmenize yardımcı olur ve önünüzdeki işe konsantre olmanız gerektiğinde de konforlu bir şekilde takabilirsiniz. 

MAKYAJ VE GİYİM

Bir görüntülü görüşme için gözünüze far sürmenin ya da bazı şık aksesuarlar takmanın günlük rutininizi olumlu yönde ne kadar etkileyebileceğini hafife almayın. Kontakt lenslerle, eğer kendinizi biraz daha fazla kendiniz gibi hissedebiliyorsanız, en güzel halinizle görünmenin keyfini çıkarabilirsiniz. 

İÇERİDE VE DIŞARIDA SPOR

Spor yapmaya başlamak ya da bu alışkanlığı sürdürmek, özellikle de dışarıda geçirdiğiniz zamandan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız daima faydalıdır. Koşmak, bisiklete binmek, yoga yapmak ya da ağırlık kaldırmak, her günkü aktiviteleriniz arasında yer almaya başladığında kontakt lensler görmenizi iyileştirmekten daha fazlasını da yapabilir. Temponuzu arttırmaya karar verdiğinizde, gözlüklerinizin düşmesinden endişelenmeksizin özgürce hareket etmenize yardımcı olurlar.